Microsoft po prvi put nudi disk od 250 GB za nadogradnju konzole Xbox 360 kao potpuno nezavisnu jedinicu. Disk se van SAD mogao kupiti od kraja prošle godine, ali samo u pakovanju sa novom konzolom. Predstavnici Microsofta izjavili su da sličan način prodaje diska kao nadogradnje za konzolu, nije planiran u drugim zemljama.
Novi disk više nego udvostručuje prostor za čuvanje datoteka u odnosu na prethodni model kapaciteta 120 GB koji se isporučivao sa konzolom Xbox 360 Elite. Korisnici Xboxa koriste čvrsti disk za čuvanje preuzetog softvera, TV emisija, filmova i drugog sadržaja iz mrežne prodavnice Xbox Live.
Lokalni prostor za čuvanje datoteka na konzoli Xbox postaje sve važniji u Microsoftovim pokušajima da proširi svoju mrežnu prodavnicu i ostvari dodatne prihode od prodaje zabavnog sadržaja. Tokom 2009. godine, kompanija je nastavila da privlači korisnike nudeći im svoju uslugu Xbox Live, koja je na kraju te godine imala 29 miliona korisnika, što je povećanje od 35% u odnosu na 2008. godinu.
Microsoftov rival, kompanija Sony, je nedavno takođe osvežila svoju konzolu PlayStation 3 (PS3) sa diskom od 120 GB, u nameri da proširi prodaju zabavnog sadržaja preko Interneta. (M.S.)
Izvor: www.mikro.rs
Postavi komentar
Vaš komentar: