Poruke sadržavaju linkove koji pokušavaju da zavaraju korisnike da se radi o slici.
Sigurnosni stručnjaci upozoravaju na širenje računarskih crva putem poruka unutar Yahoo Messengera i Skypea.
Poruke sadrže linkove koji pokušavaju da zavaraju korisnike da se kao radi o slici, ali kad se klikne na njih otvara se dijaloški okvir u kojem se nudi preuzimanje datoteke komprimisane u formatu .zip sa servisa koji glumi izgled RapidSharea. Unutar komprimisane datoteke se nalazi izvršna datoteka sa ekstenzijom .com, koja ukoliko se pokrene instalira zloćudni softver na korisnikovo računalo.
Crv nazvan W32.Skyhoo.Worm nestaje ukoliko korisnik nema instaliran Skype ili Yahoo Messenger, a u suprotnom šalje poruke sa linkom na zaraženu datoteku na adrese koje pronađe u korisnikovom adresaru. Takođe, automatski dodaje link u poruke elektronske pošte i Word i Excel datoteke koji korisnik uređuje.
Crv se spaja i na IRC kako bi primio naredbe, blokira antivirusni softver, koristi razne napredne tehnike za skrivanje svojih datoteka, i se automatski kopira na USB diskove.
Crvi u trenutnim porukama
19:27
nema komentara
Postavi komentar
Vaš komentar: