Apple garanciju za iPhone naplaćuje 150, a novi košta 200 dolara

Apple je preključe predstavio najnoviji iPhone 4S, a juče saznajemo novu, pomalo zbunjujuću vest iz te kompanije.

Apple "pomaže" svima koji su ponekad nespretni pa njihov iPhone završi pod nogama ili WC šolji.

AppleCare + plan za iPhone pruža korisnicima pokriće od jedne godine za popravke hardvera i devedeset dana besplatne telefonske tehničke podrške i pokriva čak dva slučajna oštećenja uzrokovana određenim incidentom ili trenutnom nespretnošću korisnika.

Nespretnost korisnike može koštati 49 dolara naknade za svaki od "nesrećnih" slučajeva, što je, kako ističu u Apple-u znatno prihvatljivije i jeftinije od kupovine potpuno novog uređaja.

Osnovni AppleCare plan za iPhone koštao je 69 dolara, ali cena novog Care + plana iznosi 99 dolara. AppleCare + može se kupiti isključivo uz kupovinu novog iPhone-a, što znači da će se preklapati sa garancijom.

Nije teško zaključiti kako novi Apple Care plan baš i nije jeftin. Dakle njegova cena je 99 dolara, preklapa se sa garancijom, a ukoliko korisnik nespretno uništi iPhone plaća 49 dolara. Ukupno je to gotovo 150 dolara. Novi iPhone u SAD-u košta 200 dolara.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.