Android Market po zaradi daleko iza App Store-a

Poznato je da Apple-ov App Store ima puno više aplikacija u odnosu na Android Market - iako je ta razlika sve manja te da ostvaruje veće prihode, ali mnogi sigurno nisu mislili da je Google-ov Market zaradio samo sedam posto novca koji je "okrenuo" App Store.

Takve su brojke objavili su Piper Jaffray-ju, a preneo je Apple Insider. Gene Munster, analitičar iz ove kompanije tako kaže da je Android do sada zaradio oko 330 miliona dolara od njegovog pokretanja - do sada je skinuto oko 6,75 milijardi aplikacija od kojih je samo njih 1,3 posto, odnosno oko 90 miliona plaćeno.

S druge strane, procenjuje se da je prodaja aplikacija na App Storeu dosegla 4,9 milijardi dolara, a broj plaćenih aplikacija iznosi oko 14 posto.

U Piper Jaffray-ju kažu i da korisnici Android-a plaćaju veću prosečnu cenu za individualne aplikacije, ali ukupno skidaju manji broj aplikacija - prosečna cena za top 50 Android aplikacija iznosi 3,79 dolara, dok je prosek na App Store-u 2,01 dolara. Prosečan broj aplikacija na Android-u je 34, dok je na iOS uređajima čak 71.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.