Direktor razvoja za CES Shawn DuBravac, otkrio je nešto što manje-više svi znamo - sledeća godina u svetu računara biće godina ultrabookova.
Naime, DuBravac je u prezentaciji otkrio kako će na januarskom sajmu biti predstavljeno između 30 i 50 modela ultrabookova. Kako proizvođači nisu imenovani, očekuje se da će predvodnici biti Acer, Asus, Lenovo i HP, koji su i već sad aktivni u ovom segmentu.
Intel-ov cilj je da do kraja sledeće godine među svim prodatim prenosnicima udeo ultrabookova bude 40%. Takođe, ovaj tip računara prilagodiće se Windows-u 8 ekranima osetljivim na dodir, a to će biti udarna mogućnost računara. Kako je nedavno izjavio Intel-ov CEO, kupci će želeti da dotaknu interfejs Windows-a 8. Ako se ništa ne dogodi - imate nezadovoljnog kupca, smatra Otellini.
Intel je osigurao 300 miliona dolara za promociju i podršku zainteresovanim proizvođačima ultrabookova.
Najezda ultrabookova na CES-u
15:03
nema komentara



Postavi komentar
Vaš komentar: