HP - tableti sa webOS-om


HP je prošle godine kupio Palm za 1,2 milijarde dolara. Ove godine, na samom početku prodaje tableta sa webOS-om, kompanija je objavila kako zatvara diviziju za hardver sa webOS-om. Prekjuče je objavljeno kako webOS postaje open source projekt, da bi juče saznali - HP se vraća tabletima sa webOS-om. Možda.

Naime, prema pisanju TechCrunch-a i The Vergea, Meg Whitman i član uprave u HP-u Marc Andreessen, izjavili su kako je kompanija opet otvorena za proizvodnju tableta sa webOS-om. Iako HP-ov hardver sa webOS-om u sledećoj godini nećemo videti, tokom 2013. godine verovatno bi mogli, a tableti su realna mogućnost. Takođe, HP je za sada (opet) zainteresovan samo za tablete sa webOS-om, a ne i smartphone uređaje, ali kako je izvorni kod OS-a sada otvoren, ostali proizvođači će moći da rade šta im je volja.

Za sledeću godinu u HP-u su predani razvoju tableta sa Windows-om 8. Prema izjavama kompanijinih predstavnika nastaviće ulagati u postojeći ekosistem za tablete, a na kratkoročnom planu "značajno će zaigrati na Windows".

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.