
Analitička firma Playnomics objavila je izveštaj u kojem otkriva da oko 85 posto igrača online društveno uvezanih igara (FarmVillea i sličnih) vrlo brzo odustaje od pokušaja da se navuče na free to play naslove - nakon samo jednog dana, dok njih 95 posto odustaje do kraja meseca.
Podatak važi za američko tržište, ali izveštaj, kojeg možete u PDF formatu pročitati ovde, dotiče se pažnje koju i evropski igrači ukazuju online igranju. Iako se, naime, Evropljani takvih igara drže veći broj dana, Amerikanci ih igraju brže i u dužim sesijama, pa na kraju ukupne statistike vode do sličnog rezultata.
Iz istraživanja je, stoga, jasno da na free to play tržištu vlada krkljanac u kojem ni slučajno nije tako lako zaraditi koliko nas Electronic Arts, Zynga i drugi pokušavaju ubediti, i postaje jasnije zašto Facebook gaming postaje sve neprofitabilniji - ljudima treba nešto drugačije od mikromenadžmentskih klonova.
85 posto online igrača odustane nakon prvog dana
15:03
nema komentara



Postavi komentar
Vaš komentar: