Izvršni direktor Microsoft-a, Steve Ballmer je u potpunosti svestan da Microsoft mora da se promeni. Prošle nedelje je dao jedan zanimljiv intervju o tome šta znači promena i kako Microsoft vidi kao "morskog psa".
Njegov moto dolazi iz filma Woodyja Allena, rekao je u intervjuu Reidu Hoffmanu, suosnivači poslovne društvene mreže LinkedIn, piše Business Insider.
"Odnos, mislim da je to kao morski pas. Razumete? On mora da se neprestano kreće napred ili će umreti."
Ballmer je istaknuo da ovo isto važi i za tehnološke kompanije.
"Tehnološke kompanije se kreću napred ili umiru".
On je takođe naveo Microsoft-ove najveće rizike:
- Niste uspešni - "nikad ne dospevate tamo";
- Dođete na kraju tamo, ali zeznete stvar;
- Nemate talenta da stignete tamo
Ballmer je istaknuo da nije dovoljjno imati veliki talent već: "Trebate imati pravo gledište kako inovirati u područijima u kojima niste jaki."
"Tehnologija je mesto na kojem se sami morate izmisliti".
Međutim, tempo je sada vrlo ubrzan, dodao je.
Naime, kada je Ballmer započeo raditi u Microsoft-u, kompanija je morala da se "ponovno izmisli" svakih 10 godina.
Sada izgleda da je to razdoblje puno kraće i iznosi svakih pet godina.
Steve Ballmer: Tehnološke kompanije su kao morski psi
05:09
nema komentara
Postavi komentar
Vaš komentar: