Više pametnih nego običnih telefona


Činjenica je da su smartphone uređaji sve popularniji, a prema podacima Nielsen-a, ovu godinu je obeležio trend rasta smartphonea koji su po zastupljenosti premašili obične mobilne telefone.

Tako je početkom godine zastupljenost smartphonea na globalnom tržištu iznosila 49%, da bi se već tokom trećeg kvartala uvećala na 56%. Kao rezultat ovog rasta povećan je i broj poseta web stranicama preko mobilnih (uključujući pristup preko pregledača ili mobilnih aplikacija). Najpopularniji je Google koji je ovoj godini u proseku imao 172,6 miliona jedinstvenih posetilaca mesečno sa mobilnih uređaja.

Drugo mesto zauzeo je Facebook, a imao je 153 miliona jedinstvenih posetilaca mesečno. Treći je takođe Google-ov servis, popularni YouTube, koji je imao u proseku 132 miliona posetilaca mesečno.

Rezultati istog istraživanja govore da je tokom trećeg kvartala Android držao 52% tržišta, a iOS 35%. Najpopularnije aplikacije na Android-u bile su uglavnom Google-ove - Search, Gmail, Mapaps i YouTube, a na drugom mestu našao se Facebook.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.