Raste udeo Windows-a 8


Kao što se to može i očekivati, nova verzija Microsoft-ovog operativnog sistem i u prošlom mesecu je zabeležila porast udela na tržištu operativnih sistema.

Udeo Windows-a 8 tako je u januaru porastao za 0,58 posto (iz Net Applications-a ipak upozoravaju da je to manji porast u odnosu na decembar kada je udeo povećan za 0,66 posto) pa je krajem meseca iznosio 2,36 posto, dok su udeli Windows-a 7 i Viste zabelžili pad.

Tako je u januaru ove godine nastavljen višemesečni pad udela Windows Viste čiji je udeo pao sa 5,67 na 5,24 posto, a smanjen je i udeo operativnog sistema Windows 7 koji je u decembru iznosio 45,11 posto, dok je u januaru ta brojka pala na 44,48 posto.

Prastara verzija XP i dalje se odlično drži sa 39,51 posto – što čak predstavlja i lagani porast u odnosu na prošli mesec. Windows ukupno drži 91,71 posto, na drugom mestu nalazi se Mac OS sa 7,07 posto, a na trećem mestu nalazi se Linux sa 1,21 posto udela među računarskim operativnim sistemima.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.