
Izgleda da bi se trka između iPhone-a i jeftinijih Android telefona ponovo mogla zagrejati, bar prema novim uverenjima analitičara.
Prema istraživanjima Brian White-a, analitičara iz Topeka Capital Markets agencije, Apple će definitivno lansirati iPhone sa nižom cenom, i to verovatno već u junu.
Novi proizvod koji neki već nazivaju iPhone Air ili iPhone mini će imati oko 60% nižu cenu od otključanog 16GB iPhone-a 5, čime bi se mogla formirati cena između 250 i 300 dolara.
Očekuje se da novi jeftiniji iPhone pomogne proširenju Apple-ovog tržišnog udela na tržištima u nastajanju i usponu, što bi sa ovom cenom moglo biti veoma konkurentno. Jedino je pitanje koliko će cena uticati na konfiguraciju, jer bi prema White-u iPhone Air trebao integrisati mnogo jeftinijih elemenata da bi ovo uspelo.
Stiže jeftini iPhone Air?
09:04
nema komentara



Postavi komentar
Vaš komentar: