Sudeći po informacijama koje je Eurogamer dobio od više proizvođača igara, Microsoft je ukinuo naplaćivanje serrtifikovanja patcheva za igre na Xboxu 360.
Podsećamo, ta politika je najviše pažnje u medijima privukla kada se dizajner Feza požalio na to da ne može ispraviti bug u igri, jer Microsoft voli masno da naplaćuje developerima (i do 40 hiljada dolara) izdavanje naknadnih patcheva i resertivikovanje igara za konzolu.
Izgleda da je sada to, međutim, prošlost, kako za indie naslove, tako i za one visokobudžetne, barem kada je u pitanju Xbox 360. O sertifikovanju patcheva za Xbox One za sada nema detalja.
U kombinaciji sa ukidanjem zahteva za stalnom internet konekcijom u Xbox One-u, ovaj potez predstavlja značajan korak u stizanju Sony-ja kada je u pitanju imidž kod korisnika i nezavisnih dizajnera, mada još uvek ostaje problem nemogućnosti samoizdavanja igara na na novoj Microsoft-ovoj konzoli.
Microsoft ukinuo takse za krpljenje Xbox 360 igara
13:32
nema komentara
Postavi komentar
Vaš komentar: