Evropska komisija odobrila Microsoft-ovo preuzimanje Nokije


Evropska komisija je odobrila Microsoft-ovo preuzimanje Nokijinog odeljenja Devices and Services, službeno je objavljeno. Ovo je ujedno bila i najveća potencijalna prepreka akvizicije.

Prema obrazloženju Komisije, preklapanja u područiju delovanja dve kompanije su samo umerena, a nekoliko jakih rivala, kao što su Samsung i Apple, nastaviće konkurisati nakon akvizicije. Takođe, pozitivnoj odluci doprinosi i činjenica da će Microsoft nastaviti isporučivati Windows Phone zainteresovanim proizvođačima, a usluge poput Office-a i Skype-a nastaviće biti dostupne i na ostalim mobilnim platformama.

Par dana pre blagoslova Evropske komisije, akvizicija je dobila zeleno svetlo i od američkog ministarstva pravosuđa. S obzirom da prepreka nema, proces akvizicije trebao bi da bude završen početkom sledeće godine.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.