Yahoo pravi konkurenciju YouTube-u?


Yahoo ima novi plan za dodatnu zaradu i pridobivanje medijskog prostora. Navodno u centrali tog internet diva planiraju pokretanje sopstvenog video servisa po uzoru na YouTube.

Primarna im je želja pridobiti na svoju stranu značajne i popularne autore video sadržaja, kao i trenutno najposećenije video kanale. Kako bi to i ostvarili, planiraju ih vrbovati da napuste YouTube i priključe se novom servisu na jednostavan način. Ponudiće im, naime, više novca nego što im trenutno isplaćuje Google-ov YouTube.

Učiniće to tako što će autorima garantovati veći udeo u prihodu od oglašavanja, a svojim će marketinškim alatima raditi na tome da postavljeni video sadržaji budu što gledaniji. Yahoo ovime cilja gotovo isključivo na profesionalno izrađene video sadržaje. U slučaju da odluče provesti ove planove u delo, nova video platforma bi trebala zaživeti u narednim mesecima.

Dodatne informacije koje dolaze iz kompanije govore da bi u okviru istog plana Yahoo mogao pokušati preuzeti popularni video servis koji već donekle funkcioniše po ovom principu – Vimeo.

Foto: Gil C / Shutterstock

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.