Uskoro anonimnost na Facebook-u


Nakon brojnih pritužbi na račun nivoa bezbednosti na najpopularnijoj društvenoj mreži, Facebook je odlučio korisnicima omogućiti anonimno pristupanje aplikacijama na društvenoj mreži s ciljem jačanja poverenja i pružanjem nove kontrole nad informacijama.

Doduše, ove promene se kose sa dosadašnjoj filozofijom Marka Zuckerberga, ali čelni čovek Facebook-a očito je odlučio popustiti pritiscima pa će korisnicima biti omogućeno da sami određuju koja dopuštenja žele dati aplikacijama pre registracije i prijave.

Tu je i već spomenuta "anonimna prijava" koja pruža mogućnost prijave bez otkrivanja identiteta.

Ipak, ne treba se zanositi jer to ne znači potpunu anonimnost. Facebook će i dalje znati ko su korisnici, ali tvorci raznoraznih aplikacija neće imati pristup ličnim podacima.

Ove novosti trebale bi da zažive tokom narednih nekoliko meseci.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.