Apple i IBM su sada partneri

Par godina ranije scenario gde Apple i IBM postaju partneri bi pripadao pod Sci-Fi kategoriju, ako zbog ničega drugog onda zbog tadašnjeg, a sada pokojnog CEO-a Stevea Jobs-a čija je "ljubav" prema spomenutoj kompaniji bila naširoko poznata.

Steve Jobs se za života nije libio u svakom trenutku da ismejava IBM, što kroz reklame, što prilikom javnih nastupa. Što je tadašnji prvi čovek Applea tačno mislio o IBM-u najbolje se vidi iz reklame za Macintosh koja je po prvi put emitovana sada već davne 1984 godine. Međutim izgleda da su sa Timom Cookom u Apple stigla i nova, drugačija vremena, gde partnerstvo sa IBM-om više nije nemoguća misija. Naime dugogodišnji rivali su 15. jula 2014. godine potpisali međusobno partnerstvo kroz koje će ove kompanije plasirati svoje proizvode na enterprise tržište.

IBM će kroz svoje poslovne kanale prodavati Apple-ove pametne uređaje sa iOS operativnim sistemom (iPhone i iPad) na kojima će biti predinstaliran enterprise softver kojeg će Apple i IBM izraditi zajedničkim snagama. Aplikacije stižu već ove jeseni, a biće namenjene poslovnim korisnicima u zdravstvu, telekomunikacijama, bankarstvu, osiguranju i sl. Najavljena je i optimizacija IBM-ovog Cloud servisa za iOS uređaje, i novi AppleCare (enterprise) servis. Detaljnije informacije o tome možete pročitati na Apple-ovim službenim stranicama.

Da je novo partnerstvo dobra odluka, vidljivo je i po vrednosti deonica koje su nakon objave partnerstva – porasle, Apple-ove za 1,51%, a IBM-ove za 1,81%.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.