Kreću isporuke Blackphone-a


Početkom godine na MWC-u predstavljen je Blackphone, napredni telefon koji su mnogi nazvali anti-NSA uređajem, jer na prvom mesto stavlja privatnost i bezbednost korisnika. Baziran na Android-u sa tzv. PrivatOS skinom, Blackphone je proizvod kompanije Geeksphone koja je u saradnji sa Silent Circleom razvila platformu za enkriptovanu i anonimnu komunikaciju, telefoniranje, razmenu poruka, skladištenje podataka i slično.

Takođe, modifikovani i otključani Android 4.4 Kitakat nudi mnogo više kontrole nad dozvolama aplikacija, a čak poseduje i udaljeno brisanje podataka u slučaju da je uređaj ukraden.

Naime, nakon razdoblja prednarudžbina koje su završene, prodaja BlackPhone-a ponovo kreće 14. jula, a cena ovog uređaja iznosi 629 dolara. Što se tiče glavnih specifikacija uređaj nudi 2GHz quad-core Soc (NVIDIA Tegra 4i), 4,7-inčni IPS HD ekran, 1GB RAM-a, 16GB interne memorije sa micro SD podrškom, i zadnju kameru od 8MP i prednju od 5MP.

Podeli
Pošalji
Podeli
Podeli
Pošalji
Pošalji

Komentariši! Budi prvi i započni diskusiju!
Broj komentara:
0

Postavi komentar

Vaš komentar:

 
Početna      Impressum      Pravila komentarisanja      Marketing      Kontakt
 

 
© 2009-2021 IT vesti - Sva prava zadržana. Zabranjeno je svako kopiranje sadržaja sajta bez pismene dozvole.