Prošle godine premašene su isporuke od milijardu smartphonea, a ove godine očekuju se još veće isporuke. Analitičari su složni – jedan od odlučujućih faktora za mnoge kupce postaje cena.
Kompanija Statista je sprovela istraživanje o svetskim cenama uređaja na tri vodeće platforme. Najveći udeo jeftinih smartphonea s cenom ispod 200 dolara ima Windows Phone (61%), dok je kod Android-a taj udeo gotovo 59%. Očekivano, iOS u toj kategoriji nema udela s obzirom da iPhonei spadaju u višu cenovnu klasu.
Nadalje, u rasponu od 200 do 400 dolara s 25% najveći udeo opet ima Windows Phone, dok je kod Android-a udeo nešto manji i iznosi 21,5%, a kod iOS-a 15,4%. U onoj najskupljoj kategoriji, s cenama uređaja preko 400 dolara, ubedljivo je vodeći iOS, a gotovo 85% uređaja nalazi se u toj najskupljoj kategoriji. Kod Android-a je udeo uređaja skupljih od 400 dolara gotovo 20%, a kod Windows Phone-a skoro 14%.
Naslovna fotografija: IT vesti
Grafika: Statista
Koliko novca trošimo na smartphone?
09:03
nema komentara
Postavi komentar
Vaš komentar: